Najlepsze 4 najlepsze lampy, których nie możesz przegapić
Dziś polecę Wam 4 rodzaje najlepszych lamp wewnętrznych, pełen wiedzy, nie przegapcie~
Oświetlenie i oświetlenie to jeden z nieodzownych elementów wyposażenia wnętrz domowych, a różne rodzaje lamp mają swoje wady i zalety.
Jakie są popularne lampy domowe? Jak mam wybrać? Którą lampę do salonu polecasz? Na co należy zwrócić uwagę w konfiguracji oświetlenia wewnętrznego?
Poniżej przedstawię szczegółowe wprowadzenie.
Zwykłe domowe lampy i latarnie mają cztery rodzaje: lampy sufitowe, żyrandole, kinkiety i reflektory. Najpierw przedstawiamy ich zalety i wady oraz rozważania dotyczące zakupu.
01 Lampy sufitowa
Lampy sufitowe są stosunkowo powszechnymi lampami. Górna część lampy dyszowej jest stosunkowo płaska, pozycja lampy jest zamontowana bezpośrednio na dachu, a spód jest zakryty kloszem. Bardziej odpowiednie są przestrzenie o niższych wysokościach podłogi. Płaski kształt lampy sufitowej jest bardzo kompaktowy i nie zwiększa nacisku na dach.
Zalety: Żarówka nie jest wyeksponowana, prosta i elegancka oraz łatwa w montażu.
Wady: mniej monotonne zmiany kształtu.
Przy zakupie należy zauważyć, że materiał klosza powinien być jednolity i mieć wysoką przepuszczalność światła, a jeśli nie jest jednolity, wpłynie to na jasność lampy.
02 Żyrandol
Żyrandole są również stosunkowo powszechnymi lampami. Lampa jest zawieszona na suficie i jest bliżej podłogi niż lampa sufitowa, a także może uzyskać wystarczające oświetlenie, gdy jest używana w dużej przestrzeni. W przypadku wysokich pięter najniższy punkt światła powinien znajdować się co najmniej 2,1 metra nad ziemią, aby zmniejszyć poczucie naporu przestrzeni.
Zalety: Możliwość zmiany kształtu klosza, dzięki czemu przestrzeń jest wykończeniem.
Wady: Wysokie wymagania dotyczące wysokości przestrzeni.
Przy zakupie zaleca się, aby żyrandol w salonie nie przekraczał jednej dziesiątej powierzchni salonu, a żyrandol na stole w jadalni nie powinien być większy niż dwie trzecie krótszego boku stołu.
03 Kinkiet
Kinkiet to lampa montowana na ścianie, rodzaj oświetlenia pomocniczego. Kinkiet jest stosunkowo słaby i może być używany jako dekoracja w domu.Wiele osób montuje kinkiety na balkonie, korytarzu lub przy łóżku.
Plusy: Tworzy atmosferę.
Wady: Konieczne jest zainstalowanie wyjścia kablowego i wymagana jest wysokość instalacji.Zbyt wysokie światło nie jest łatwe do zebrania światła, a zbyt słabe światło wpłynie na linię wzroku.
Przy zakupie zwróć uwagę, czy w domu wzniesiono linie przewodów kinkietu, czy też zastosowano niezależny typ przełącznika. Dopasowanie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Ponadto wysokość montażu kinkietu powinna być nieco wyższa niż głowa człowieka.
04 Reflektory
Reflektory punktowe można osadzać w korytach sufitowych jako oświetlenie wpuszczane lub montować bezpośrednio na odsłoniętych szynach świetlnych lub sufitach. Zwykle stosuje się je jako miejscowe oświetlenie wzmocnione, podkreślające oświetlane obiekty i tworzące atmosferę.
Zalety: niewielkie rozmiary, oszczędność energii, możliwość dowolnej zmiany kąta na zainstalowanym torze świetlnym.
Wady: Zasięg napromieniania jest mały, nie można go napromieniować z bliskiej odległości, a akumulacja dużej ilości ciepła łatwo jest spowodować niebezpieczeństwo.
Podczas instalacji należy zauważyć, że reflektor może świecić na ścianie, a odbite światło będzie bardziej miękkie. Skupienie może być niewygodne, jeśli zostanie zainstalowane w miejscu, w którym często przebywają ludzie.
05 Kluczowe punkty konfiguracji oświetlenia wewnętrznego
①Rozprowadzaj światło równomiernie
Odpowiednio rozmieść pozycje lamp i latarni tak, aby każdy punkt w pomieszczeniu miał taką samą jasność, jak to możliwe.
② Unikaj nadmiernego bezpośredniego oświetlenia
Oświetlenie bezpośrednie rzuca światło bezpośrednio na obiekty, podczas gdy oświetlenie pośrednie wykorzystuje odbicia od ścian lub podłóg, aby stworzyć delikatną atmosferę. Widzenie światła bez patrzenia na światło to najlepszy efekt świetlny, który pozwala uniknąć olśnienia spowodowanego przez światło padające bezpośrednio na oczy.
③ Unikaj ekspozycji na światło
Na szklanych i lustrzanych powierzchniach: Dostosuj kąt padania światła, aby uniknąć oślepiającego odblasku na powierzchniach odbijających, takich jak powierzchnie szklane i lustrzane.
Dzisiejsze wprowadzenie do oświetlenia wewnętrznego jest tutaj. Czy ten artykuł jest dla Ciebie pomocny? Witaj, aby zostawić mi wiadomość~